środa, 20 maja 2015

Jak zrobić kartkę z efektem 3D

Witajcie Kochani po długiej (nieplanowanej) przerwie. Dziś zgodnie z zapowiedziami chciałabym przybliżyć Wam technikę decoupage 3D. W kolejnym poście natomiast pokażę jakie możliwości niesie ze sobą ten sposób "bawienia się papierem" i jakie ciekawe efekty możemy uzyskać. Zaczynamy jednak od podstaw.

Technika decoupage 3D polega na warstwowym nakładaniu na siebie elementów obrazu, dzięki czemu uzyskujemy efekt trójwymiarowości. Brzmi skomplikowanie, ale nic bardziej mylnego ;)

Materiały których potrzebujemy do wykonania kartki w tej technice:
- baza na kartkę
- karta do decupage 3D z wybranym przez Was motywem (więcej o nich będzie w następnym poście)
- pianka dystansowa 3D (u mnie samoprzylepna)
- taśma klejąca dwustronna lub klej
- nożyczki
- elementy ozdobne/wykończeniowe np: kryształki/perełki samoprzylepne, guziki, wstążki, naklejki itp.


Pracę zaczynamy od wycięcia elementów obrazka, jaki chcemy umieścić na kartce. Niektóre arkusze do decupage mają od razu ponacinane składowe obrazu co znacznie ułatwia pracę. Wycięte fragmenty ukadamy  według kolejności zaznaczonej na arkuszu.W tym przypadku A1, następnie A2 itd. Uwaga - właściwa kolejność jest podstawą udanej pracy!Następnie obrazek oznaczony jako 1 (cały motyw) przyklejamy na bazę kartki. Ja posłużyłam się tutaj taśmą samoprzylepną dwustronną.Kolejnym etapem jest przyklejanie na piance dystansowej kolejnych elementów obrazka zgodnie z ich kolejnością, starając się jak najdokładniej dopasować do siebie poszczególne części.
Kiedy nałożymy wszystkie elementy składowe obrazka, pozostaje nam - jeśli chcemy - dodatkowo ozdobić kartkę przy pomocy naklejek, brokatu itd.


Mam nadzieję, że udało mi się przybliżyć Wam tą technikę i choć trochę zachęciłam Was do tworzenia tego typu kartek. Jak już wspomniałam na początku tej notki w kolejnym poście będę kontynuowac ten temat.

Pozdrawiam serdecznie! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny i pozostawienie miłych słów:)