wtorek, 8 maja 2012

Creative Stitches & Hobbycrafts show część I

W dniach 25- 27 kwietnia odbywały się w Liverpoolu ponownie targi artystyczne "Creative Stitches & Hobbycrafts show". Po raz kolejny miałam okazję być tam, poznawać nowe techniki oraz podziwiać twórczość innych. Dziś chcę podzielić się z Wami moimi "odkryciami" i pokazać prace, które mnie zachwyciły. Jest tego sporo, więc aby Was totalnie nie zanudzać podzielę ten post na dwie części. Uwaga! Duuużo zdjęć;)

Nową techniką jaką poznałam na targach jest zastosowanie folii PVA (soluble film) do nanoszenia wzorów hafciarskich na tkaniny. Jest to folia ekologiczna, rozpuszczalna w wodzie. Można ją stosować na różnych rodzajach tkanin, zarówno do haftu maszynowego jak i tradycyjnego. Niestety nie udało mi się znaleźć, konkretnych informacji w języku polskim jeśli chodzi o zastosowanie tego tworzywa w rękodziele. Zdjęcia pokazują przykładowe prace wykonane tą techniką. Strona autorek prac: http://www.solublefilm.co.uk/Odkryciem numer dwa była masa plastyczna Paverpol. Daje ona możliwość tworzenia rzeźb oraz utwardzania różnych rodzajów tkanin i materiałów artystycznych. Ponownie jest to surowiec ekologiczny ale tym razem  wodoodporny. Więcej informacji na temat tej masy znajdziecie TUTAJ. Na targach miałam okazję poznać Shirley Tasker, artystkę wykorzystującą Paverpol w swoich pracach i dowiedzieć się coś więcej o tej technice.Więcej prac Shirley znajdziecie TUTAJ.

Na koniec prace artystów tworzących jajka dekoracyjne. Surowcem przez nich wykorzystywanym są wydmuszki jaj ptaków takich jak gęsi, kaczki, strusie czy emu. Prace nad niektórymi z tych dzieł trwały nawet dziewięć miesięcy! Więcej informacji na temat samej techniki znajdziecie na stronie stowarzyszenia zrzeszającego twórców owych cudeniek http://www.freewebs.com/eggcraftersguild/C.D.N...

2 komentarze:

  1. Świetne targi. Zazdroszczę, bo niestety w Polsce a już w okolicach Olsztyna to nic takiego nigdy nie ma. A szkoda.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super ekspozycje.W moim mieście też takich targów nie ma.Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i pozostawienie miłych słów:)