czwartek, 3 marca 2011

Króliczki

Artykuł pochodzi z magazynu "Crafts Beautiful" wydanie wrześniowe z 2008 roku.


Co zrobić ze starym swetrem lub wełnianą bluzką, która zbiegła się w praniu? Autorka artykułu proponuje wykorzystać je do stworzenia króliczków, które mogą być zarówno maskotkami jak i ozdobami wielkanocnego stołu.Swetry można zastąpić innymi materiałami takimi jak: płótno, len, filc, bawełna czy plusz. Potrzebne będą również szklane oczy do maskotek (można użyć zamiast tego koralików lub guzików), wstążeczki, pianka do wypychania, mulina, nici i nożyczki.


Szablon powiększamy według uznania pamiętając jednak o zachowaniu proporcji (jeśli powiększamy wzór dwukrotnie to każdą jego część). Szablony 1, 3, 4 wycinamy dwa razy, szablon 2 tylko raz pamiętając o zostawieniu 5 mm zapasu od brzegu wzoru. Zanim zszyjemy elementy tułowia na prawej stronie przyszywamy guziki lub mocujemy oczy w miejscu zaznaczonym na wzorze. Elementy tułowia i stronę brzuszną króliczka zszywamy (na lewej stronie) dopasowując do siebie punkty A i B. W okolicach ogonka zostawiamy nie zaszyty fragment przez który wywracamy maskotkę na prawą stronę. Po wypchaniu pianką, otwór zaszywamy. Uszy zszywamy na lewej stronie, wywracamy a następnie przyszywamy do główki. Muliną haftujemy nosek i wargi. Ogonek proponuje zrobić z pomponika (kurs robienia pompona można znaleźć tu: http://fascinata.blox.pl/2010/02/Jak-zrobić-pompon.html  )


1 komentarz:

  1. Dziękuję za wykrój króliczka :) Muszę teraz poszukać w domu czegoś do przerobienia i zabieram się do pracy. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i pozostawienie miłych słów:)